Для покращення роботи сайту ми збираємо cookie для отримання інформації про досвід користувачів
OK
meteotrek.ua

Розрахункові величини в METEOTREK

Ми вже повідомляли, що в останньому оновленні програмного забезпечення METEOTREK були додані автоматичні обрахунки сум активних та ефективних температур, а також гідротермічного коефіцієнту (ГТК). Розповідаємо, навіщо це потрібно та яку користь ці дані надають нашим користувачам.
Основною метою будь-якого агровиробництва є максимально ефективне вирощування культур, тому прогресивні агрономи все більше використовують різноманітні інструменти для підвищення власних результатів. Кожна рослина має свої фази вегетації, які напряму залежать від дати посіву, погодних умов та своєчасної обробки.
Суми ефективних та активних температур допомагають агроному своєчасно визначити початок, кінець та тривалість вегетаційного періоду та окремих фаз розвитку рослин, спрогнозувати появу шкідників, спланувати географію посівів, особливо для нових культур.
Гідротермічний коефіцієнт, в свою чергу, допомагає зрозуміти, чи достатньо вологи в ґрунті для нормального розвитку рослин та допомагає приймати рішення щодо сівозміни, необхідності впровадження систем зрошення та оптимізації власних бізнес-процесів у агровиробництві.
Всі наведені вище величини обраховуються за загальновідомими формулами, проте відтепер їх не потрібно обчислювати вручну – вони доступні у новому модулі нашого програмного забезпечення “Аналіз станції”:
  • Сума активних температур – сума щодобових температур протягом визначеного періоду. Для культур, які вирощуються в Україні, така температура становить 5, 10 або 15 градусів Цельсія вище нуля.
  • Сума ефективних температур – схожа формула, проте середня щодобова температура зменшується на біологічний мінімум, який не тільки відрізняється у різних культур, проте є різним і для різних фаз вегетації.
  • ГТК – 10% від суми опадів за обраний період із середньодобовою температурою вище 10 градусів Цельсія, поділена на суму активних температур вище тих самих 10 градусів Цельсія.
Всі користувачі METEOTREK вже зараз можуть отримувати дані в автоматичному режимі – потрібно тільки обрати період та необхідні значення температури для розрахунків.
Сподіваємось, що новий функціонал принесе значну користь нашим користувачам, а ми продовжуємо працювати далі над збільшенням можливостей продукту METEOTREK.