Для покращення роботи сайту ми збираємо cookie для отримання інформації про досвід користувачів
OK
meteotrek.ua

Від точного землеробства до точної артилерії

Метеотрек — це на 100% український продукт, який складається з метеостанцій власного виробництва, власного програмного забезпечення та 15-річного досвіду впровадження програмно-апаратних комплексів.

Здійснюють допроєктний аналіз оптимальної конфігурації обладнання, допомагають інтегрувати метеодані у бізнес-процеси, систематично покращують функціонал програмного забезпечення та обладнання.

“За день до війни ми ще будували нові плани, розвивали компанію не лише в Україні, а й за її межами”
Ще за день до повномасштабного вторгнення росії компанія Метеотрек брала участь у заході Cropwise Camp. Обмінювались досвідом використання цифрових технологій у сільському господарстві. Дізнавались про нові, розширені функції Cropwise Operations, які будуть доступні у сезоні 2022, практики впровадження технології у виробництво та фактичні результати її використання.

Зустрічалися з колегами, будували нові плани, налагоджували партнерські відносини.

Робили все, чим займались останні роки — розвивали компанію Метеотрек не лише в Україні, а й за її межами. Планували забезпечувати потреби своїх клієнтів якісним продуктом для метеомоніторигу та безперечним сервісом, допомагали впроваджувати інновації в аграрні підприємства. А потім в один момент все змінилось.

“Куди вивозити родину і взагалі як діяти у цій ситуації?”
Кожен українець 24.02.22 прокинувся в новій Україні й новому світі. На жаль, підтвердився найгірший сценарій для країни з тих можливих варіантів. Звісно, про роботу в офісі навіть і не могла йти мова. Перші дні ми майже не підтримували зв’язок у корпоративних телеграм каналах, а тим паче за телефоном. Усі переживали за своїх близьких людей.

Перші думки, коли почалася війна — куди вивозити родину і взагалі як діяти у цій ситуації? Звісно, ми ще до початку загострення моніторили новини та обговорювали можливість початку війни, але хотілось вірити в краще. За кілька тижнів до вторгнення росії ми провели збори засновників компанії та обговорили можливі сценарії. Спланували першочергові дії і взагалі реакцію нашого бізнесу на будь-який варіант розвитку подій в країні. Проте до війни не можливо підготуватись, як ти не намагайся.

“Українська артилерія не може повноцінно функціонувати без метеостанцій”
Компанія “Метеотрек” повністю функціонує. З перших днів війни ми ніяким чином не зупиняли роботу бізнесу. Підтримка наших клієнтів відбувалася на 100%. Війна — це непередбачувані виклики для кожного. Ми отримали велику кількість запитів від військових та волонтерів стосовно того чи можуть наші метеостанції задовольнити потреби підрозділів нашої артилерії. Адже як виявилось, армія без метеостанцій, а особливо артилерія, не можуть повноцінно функціонувати. Звичайно є чіткі вимоги до пристрою (не зазначаємо в цілях безпеки), які архітектура Метеотрек на той час не задовольняла.

Але ми максимально оперативно внесли зміни як у апаратну частину, так і в програмне забезпечення для роботи з метеостанціями. У процесі роботи над новою конфігурацією станції виник ще один нюанс — у кожного датчика є своя точність та допустима похибка. І ті вимоги до датчиків, які висувають артилеристи, виявились набагато вищі, ніж необхідні аграріям. На складі компанії була обмежена кількість комплектуючих, які підходили для виробництва військових метеостанцій, але ми зробили все можливе, щоб допомогти ЗСУ з вирішенням цієї задачи. Таким чином перепрофілювали діяльність компанії. І для нас самих це було неочікувано.

“У кожного бізнесу сьогодні основна ціль — втриматись на ногах”
Ми повинні були відвантажити за березень місяць майже все обладнання, яке було у наявності. Крім того, у нас був дефіцит станцій та датчиків вже для наступних клієнтів, створювалась черга. Більшість комплектуючих доставляли в країну морським сполученням.

У Києві у нас функціонують інженерний, конструкторський та програмний відділи. В Україні ми проектуємо обладнання, розробляємо архітектуру, а самі плати друкуються в Китаї. Потім наші інженери на виробництві наносять на ці плати всі необхідні елементи і заливають прошивку. Таким чином створюються українські контролери і датчики Метеотрек. Частину датчиків закуповуємо в Китаї, а частину в Європі та США. У середині лютого ми отримали попереднє замовлену партію датчиків, а наступна — навіть не встигла виїхати в Україну.

Сьогодні деякі наші клієнти заморозили контракти. Є й такі, з якими великі контракти та зараз вони просять відстрочку до червня-липня. Не враховуючи метеостанції для військових, нам вдалося відвантажити всього 10% запланованого на березень обсягу. Пару клієнтів попросили за можливості повернути їх передплати. Це абсолютно нормально, ми все розуміємо. Добре, що ми змогли задовольнити ці потреби клієнтів.

Скажу більше, з початку року ми не вимагали жодної копійки з наших клієнтів за доступ до програмного забезпечення. Ми намагаємось сьогодні бути лояльними наскільки це можливо. Не піднімати вартість обладнання, незважаючи на те, що нові комплектуючі отримали вже за вищими цінами. Ми розуміємо, що у кожного бізнесу сьогодні основна ціль — втриматись на ногах. Максимально намагаємось допомогти аграріям: безкоштовно надаємо доступ до системи моніторингу, зберігаємо лояльні умови на обладнання, надаємо суттєве відтермінування оплату і т.д.

“Нам довелося мати розмову з представниками СБУ”
У нас взагалі цікава історія. Перші дні вторгнення нам довелося мати розмову з представниками служби безпеки України за їх ініціативи. У полях почали знаходити метеостанції Метеотрек і ніхто не розумів що це за пристрої, вони викликали підозру. Звичайно ми надали пояснення від імені компанії та наших клієнтів, яким належали ці станції. Ситуація з СБУ вирішилась. Більш того, за нашої ініціативи інформація про дані метеостанції була розповсюджена серед представників СБУ та інших державних установ, які контролюють безпеку в країні. Більше питань не виникало ні до нас, ні до наших клієнтів.

метеостанція, яка знаходиться в м. Гостомель“Хотілося хоча б якщо не релевантну підтримку, то підтримку з боку держави”

Щодо фінансової підтримки від держави — нічого не отримували. Ми чудово розуміємо, що насамперед допомоги потребують наші клієнти. І тоді в них з’явиться можливість підтримувати нас з одного боку замовленнями на обладнання, а з іншого боку — впроваджувати технології у своїх підприємствах.


У держави зараз першочергове завдання - захистити територіальну цілісність країни та український народ. Однак при кожному міністерстві є комітети, спілки, ініціативні групи по кожному напрямку, які повинні перейматись сьогодні проблемами бізнесу, що намагається вижити. Хотілося б відчувати турботу та підтримку з боку держави вже зараз, оскільки далеко не всі компанії зможуть продовжувати надавати послуги своїм клієнтам та нести перед ними відповідальність. Багато бізнесів зупиниться та зникнуть.


“Моральний дух став сильніший. Люди поволі оговтувались. Після перемоги українці перепрофілюються на будівників держави”

За перші 30 днів війни відбулися кардинальні зміни в українському суспільстві. З одного боку стало зрозуміло, що ми вистоїмо та переможемо. А з іншого боку — навала окупантів буде ще довго лізти в нашу країну. Проте ніхто не має права вішати носа. Моральний дух став сильніший. Люди поволі оговтувались. Починають працювати ще більше та ефективніше, ніж до війни. Зараз усі розуміють, що цей процес може затягнутись надовго і треба підтримувати рідних, друзів, бізнес, співробітників і країну. І звичайно ж працювати і ще раз працювати для розвитку України. Сьогодні всі намагаються знаходити нові підходи, шляхи у веденні бізнесу.


Після нашої Перемоги буде тривалий період відновлення країни. На мою думку, підтримка від міжнародної спільноти буде ще більш масштабна. Українців чекає не просто відбудова держави, а побудова нової країни: з новим суспільством, новим баченням, з новою національною ідеєю і взагалі з новими силами. Ми дуже сильна країна, у чому в мене особисто ніколи не було ніяких сумнівів. Україна стовідсотково переможе! Але, на жаль, ціна нашої незалежності може бути надзвичайно жахлива.


“Є люди в компанії, які жодного разу не спускались у бомбосховище, а є й такі, що відслідковують кожну повітряну тривогу”

Життя в умовах війни змінюється в усіх сферах, і ринок праці – не виняток. По-перше, 80% наших співробітників все ще знаходяться не в столиці України. Але у період карантину ми відточили вміння дистанційної роботи і сьогодні саме так функціонує велика кількість компаній. Переважну більшість робочих процесів Метеотреку можна підтримувати віддалено. Головне — стабільний мобільний та інтернет-зв’язок.


Зараз намагаємось підтягнути наші стандарти обслуговування клієнтів до рівня січня-лютого цього року. Максимально швидко реагуємо на запити та надаємо підтримку. Плануємо поступово відновлювати роботу в офісі найближчим часом. Але звичайно не всі можуть повернутись на робочі місця. Є люди в компанії, які жодного разу не спускались у бомбосховище, а є й такі, що відслідковують кожну повітряну тривогу. Іноді відвантажувати обладнання, налаштувати залізо доводиться у когось вдома, а потім “Новою поштою” надсилати клієнту.


Стосовно нових працівників. У нас були відкриті кілька вакансій, які передбачали навчання та роботу в офісі. За два місяці війни ми змогли найняти лише одну людину, а ще один кандидат зараз проходить стажування. Неможливо якісно робити це тільки віддалено, оскільки наші продукти мають апаратну складову. Пояснюємо людині поки що все на пальцях, але намагаємось якісно інтегрувати в роботу компанії навіть за таких умов.


“Треба бути “flexible” (гнучким), щоб втриматись у будь-якому бізнесі”

Нині перед кожним бізнесом виникають різного роду вимоги, нові реалії. Треба бути “flexible” (гнучким) у будь-якій справі, оскільки сьогодні є багато нових можливостей. Усі, хто хочуть заробляти гроші — знаходять їх та не чекають на допомогу.


Ми стикнулись з новими викликами, які надходили з боку нашої держави та наших захисників. Компанія максимально швидко відреагувала на запит, попри те, що виробництво не працювало. І ми дуже раді, що може таким чином змогли допомогти ЗСУ.


Щодо наших планів: планували з березня по травень запустити два пілотних проєкти. Один сумісно з Міністерством аграрної політики Азербайджану та їх Центром інновацій. Поки що поставили на паузу роботу у цій країні. Другий проєкт скоро стартує у Польщі у партнерстві з Інститутом землеробства та нашими локальними представниками. Але поки країна в стані війни, то шукаємо й інші раціональні варіанти використання своїх ресурсів.


“Найкращий розвиток війни для українців — це розвал росії”

Вважаю, що війна з росією почалась не 24 лютого 2022 року і не у 2014 році, і навіть не на початку 2000-х років. Ця війна йде протягом всього часу існування нашої країни. Нас постійно намагаються знищити. Україна проживає геноциди один за одним. Все своє життя ми стикаємось з обмеженнями та тиском з боку росії. Навіть якщо здохне путін, навіть якщо зміниться влада в росії — спроби знищити Україну не закінчаться.


На мою думку, найкращий розвиток війни для українців — це розвал росії. Якби кожна країна повернула свої історичні землі, які росія незаконно відібрала, то її як країни не залишилося. Там жити неможливо, там сама лише бідність панує. Ніякого розвитку, тим паче для молоді. Від того вони до нас біжать. Хочуть нас вбивати та відбирати все, бо там самі жебраки. Але будь за що добро переможе зло, а світ - темряву!


Матеріал підготовлено за підтримки USAID AGRO, що виконується компанією Chemonics

Джерело: AGGEEK