Контроль операцій

Одним з ключових факторів агровиробництва протягом сезону є правильний і своєчасний план виконання робіт. Завдяки ефективному плануванню технологічних операцій, аграрні компанії, в першу чергу, можуть значно заощадити на обробці полів, а також підвищити врожайність.

При плануванні операцій підрозділи підприємств оперують такими факторами:

  1. Доступна техніка і механізатори
  2. Культура та фаза її вегетації
  3. Короткостроковий прогноз погоди

 

Типи культури та короткостроковий прогноз погоди вже зараз легко враховуються в програмному забезпеченні METEOTREK.

Після створення або імпорту полів з іншої системи і «прив’язки» до них сільськогосподарських культур, користувач має можливість здійснювати не тільки моніторинг поточних погодних умов (за допомогою власних або при підписці на публічні метеостанції), але й отримувати короткостроковий прогноз погоди на 5 днів – включаючи температуру і вологість повітря, прогнозовані опади, напрямок вітру та інші параметри.

Дуже важливим елементом, який впливає на ефективність використання метеостанцій в аграрному бізнесі, є максимально якісна інтеграція метеоданих у бізнес-процеси підприємства: метеостанція не повинна бути просто джерелом збору даних про погодні умови, а саме погодні дані повинні перетворюватися на якісний інструмент для прийняття рішень про доцільність виконання технологічних операцій.

В залежності від налаштованих бізнес-процесів компаній, вони можуть отримувати наступні переваги від якісного використання метеоданих при здійсненні технологічних операцій.

  1. Для компаній, що ведуть списання пального за технологічними операціями в залежності від стану погодних умов, це ще один інструмент для фактичного розуміння поточного стану грунту і кількості опадів: для деяких операцій різниця в нормі витрати пального для сухої і вологої погоди становить до 25%!
  2. Особливі вимоги висуваються на етапі внесення засобів захисту рослин (ЗЗР). У лінійці наших пристроїв є спеціальні мобільні метеостанції METEOTREK MOBI, які встановлюються на причіпні або самохідні обприскувачі. Вони дозволяють фіксувати умови, при яких здійснюється внесення ЗЗР – температуру і вологість повітря та швидкість вітру. У складі цього рішення є спеціальний мобільний застосунок для механізатора, який дозволяє відстежувати, чи можна вносити ЗЗР для поточних умов не тільки віддалено диспетчеру на карті з прив’язкою до поточної локації, але і прямо на місці в кабіні, що значно знижує ймовірність проведення обприскування при несприятливих погодних умовах.
  3. У поєднанні з автономними датчиками, що фіксують кількість опадів безпосередньо на полях, компанії отримують повністю прозору картину про фактичні погодні умови – як у будь-який момент часу, так і після закінчення сезону для аналізу ефективності зібраного врожаю.

У будь-якому випадку, METEOTREK є інструментом, який дозволяє вести облік погодних умов, при яких проводились всі технологічні операції  в розрізі кожного поля, а також планувати їх відповідно до локального прогнозу погоди. Будь-яка аграрна компанія зможе знайти свою вигоду і підвищити ефективність своїх бізнес-процесів, отримавши ще більше даних про виконання операцій в полях.

При професійному підході та високому рівню організації всередині підприємства, інвестиції у метеостанції повертаються вже протягом першого сезону – за рахунок зниження поточних витрат на агровиробництво, що призводить до збільшення прибутковості кожного гектару.

Icon (7)

Хочете долучитися до провідних компаній, які вже використовують метеодані для планування технологічних операцій?

Замовте зворотній зв’язок і наші спеціалісти зв’яжуться з вами найближчим часом і нададуть детальну інформацію!

Інші напрями

Метеомоніторінг

Контроль погодних умов в режимі реального часу з прив'язкою для кожного поля та сільскогосподарської культури

Зрошення

Прийняття рішень про використання систем поливу за рахунок фіксації точної інформації про опади та стан грунту

Метеодані

Хмарний сервіс для збору даних про погодні умови із власних метеостанцій або із станцій загального доступу за підпискою