Далеко не секрет, що в усі часи основних факторів, що впливають на якість врожаю за підсумками сезону, є стан погоди. У сучасному агровиробництві, коли компанії працюють на максимальну ефективність кожного гектара, а агрономи борються за сантиметрову точність в полях, вимоги до точності метеорологічних показників виходять абсолютно на інший рівень. Дані, які доступні у відкритих джерелах далеко не завжди є точними: іноді відстані між автоматизованими пунктами фіксації погодних умов доходять до 100 км! Це означає, що про високу точність в таких зонах точно говорити не доводиться, а якщо агрофірми мають досить великий розкид між полями, то додають ще й можливості для махінацій і саботажу: досить просто звинуватити в поганому врожаї не відсутність у власних компетенціях або неправильно прийнятих рішеннях в протягом сезону, а посуху або дощі, а неякісно внесені (або не внесені взагалі) засоби захисту рослин списати на раптові дощі або сильний вітер.
Таким чином, аграрні компанії все більше уваги надають метеостанціям – автоматизованим пристроям, які здійснюють фіксацію різних метеорологічних показників прямо в місці використання і передають дані в режимі онлайн в програмне забезпечення.
Метеостанції Meteotrek – спеціально розроблені пристрої саме для аграрного напрямку:

  1. Мають автономне живлення – в кожній станції є свій вбудований акумулятор, який гарантовано працює протягом 2 років або своя сонячна панель. Це дозволяє встановлювати станції де завгодно, не пiдводячи до них джерело живлення.
  2. Мають GSM-передачу даних без прив’язки до мобільного оператора: залежно від якості покриття вибирається SIM-карта з найкращим покриттям, а обсяг трафіку не перевищує 2 Мб на місяць.
  3. Легко встановлюються – в комплекті кожної модифікації станцій поставляється весь необхідний комплект кріплень, крім опори: станцію необхідно тільки встановити на підставку або прикріпити до стовпа.

Завдяки нашій новій лінійці, відтестованої протягом 2019 року і вже доступної до замовлення в 2020му, аграрні компанії отримують можливість формувати власну мінімережу станцій, розподілену за типами датчиків. Наприклад в радіусі 20 км може встановлюватися:

  1. Метеостанция rw 2.0 в повній комплектації – температура і вологість повітря, опади, сила і напрям вітру.
  2. По периметру – 3-4 датчика опадів – meteotrek rain або rain + air з датчиками повітря.
  3. Безпосередньо в полях – датчики meteotrek soil: з датчиками ґрунту на двох горизонтах, які дозволяють фіксувати температуру і вологість грунту.
  4. У період обприскування – мобільна станція Meteotrek Mobi допоможе зафіксувати точні погодні умови при внесенні ЗЗР.

За допомогою такої екосистеми, агрофірма отримує повний контроль точних погодних умов в своїх полях, а це є одним з перших кроків до точного землеробства в компанії: автоматизувавши отримання точних погодних даних з полів, компанії отримують інструмент для аналізу, оперативного планування і своєчасного прийняття рішень в агровиробництві.

Інші напрями

Контроль операцій

Одним з ключових етапів агровиробництва протягом сезону є правильний і своєчасний план виконання робіт.

Зрошення

Meteotrek в зрошенні – нові можливості для виведення поливу полів на новий якісний рівень.

Метеодані

Meteotrek – хмарний сервіс зберігання даних про погодні умови.

Icon

Підпишись на розсилку

Підпишись на наші обновлення і новини

Партнери та клієнти