Метеомоніторинг

Далеко не секрет, що в усі часи одним із основних факторів, що впливають на якість врожаю за підсумками сезону, є стан погоди. У сучасному агровиробництві, коли компанії працюють на максимальну ефективність кожного гектара, а агрономи ведуть боротьбу за сантиметрову точність обробки полів, вимоги до точності метеорологічних показників виходять абсолютно на інший рівень.

Дані, які доступні у відкритих джерелах, далеко не завжди є точними: іноді відстані між автоматизованими пунктами фіксації погодних умов доходять до 100 км! Це означає, що про високу точність в таких зонах точно говорити не доводиться, а якщо агрофірми мають досить великі відстані між полями, то це додає ще й можливості для махінацій і саботажу: досить просто звинуватити в поганому врожаї не відсутність власних компетенцій або неправильно прийнятих рішень на протязі сезону, а посуху або дощі. А неякісно внесені (або не внесені взагалі) засоби захисту рослин списати на раптові дощі або сильний вітер.

Таким чином, аграрні компанії все більше уваги надають метеостанціям – автоматизованим пристроям, які здійснюють фіксацію різних метеорологічних показників прямо в місці використання і передають дані в режимі онлайн в програмне забезпечення.

Метеостанції Meteotrek – спеціально розроблені пристрої саме для аграрного напрямку, тому враховують всі особливості їх використання:

1. Мають автономне живлення – ми використовуємо 2 типи живлення для власних стаціонарних станцій:

  • Для станцій із великою кількістю датчиків, таких як METEOTREK RW 2.0 – сонячна панель, яка живить станцію у світлий час разом із вбудованим акумулятором, який вона заряджає
  • Для невеликих станцій – SOIL та SOIL + RAIN, RAIN та RAIN + AIR – вбудована батарея, яка гарантовано працює протягом 2 років, а потім підлягає простій заміні

2. Мають GSM-передачу даних без прив’язки до мобільного оператора: залежно від якості покриття обирається SIM-карта з найкращим рівнем сигналу, а обсяг трафіку не перевищує 2 Мб на місяць.

3. Легко встановлюються – в комплект кожної метеостанції входить весь необхідний комплект кріплень, крім опори: станцію необхідно тільки встановити на підставку або прикріпити до стовпа.

Завдяки нашій новій лінійці, відтестованої протягом 2019 року і вже доступної до замовлення з початку 2020 року, аграрні компанії отримують можливість сформувати внутрішню мережу станцій, розподілену за типами датчиків. Наприклад в радіусі 20 км може встановлюватися:

  1. Одна метеостанція METEOTREK RW 2.0 в повній комплектації із наступними параметрами вимірювання: температура і вологість повітря, атмосферний тиск, кількість опадів, сила і напрямок вітру. За бажанням клієнта метеостанції можуть додатково комплектуватися датчиками температури та вологості ґрунту (якщо станція встановлюється безпосередньо в полі), а також датчиками сонячної радіації, сонячного випромінювання та вимірювання фотосинтетичної активної радіації.
  2. По периметру господарства – 4-5 датчиків опадів – METEOTREK RAIN або розширена версія METEOTREK RAIN + AIR для збору додаткової інформації про повітря.
  3. Безпосередньо в полях – в залежності від рельєфу, культури, площі полів, а також використання систем зрошення – метеостанції METEOTREK SOIL з датчиками температури та вологості ґрунту на одному, двох, чи навіть п’яти рівнях, які дозволяють фіксувати стан ґрунту.
  4. У період обприскування – мобільна станція METEOTREK MOBI, яка встановлюється безпосередньо на обприскувач, та допоможе зафіксувати точні погодні умови при внесенні ЗЗР і відповідність їх внесення рекомендованим нормам – рівню температури, вологості повітря та швидкості вітру.

За допомогою такої екосистеми, аграрне підприємство отримує повний контроль точних погодних умов в своїх полях, а це є одним з перших кроків до точного землеробства в компанії: автоматизувавши отримання точних погодних даних з полів, компанії отримують інструмент для аналізу, оперативного планування і своєчасного прийняття рішень в агровиробництві.

Icon (7)

Хочете отримати розрахунок для власного господарства?

Замовляйте зворотній зв’язок і наші спеціалісти зв’яжуться з вами найближчим часом!

Інші напрями

Контроль операцій

Моніторинг умов здійснення технологічних операцій безпосередньо в полі за допомогою мобільних датчиків

Зрошення

Прийняття рішень про використання систем поливу за рахунок фіксації точної інформації про опади та стан грунту

Метеодані

Хмарний сервіс для збору даних про погодні умови із власних метеостанцій або із станцій загального доступу за підпискою